Bostana Salatası Tarifi

0
Bostana salatası
Bostana salatası

Malzemeler

  • 5 adet domates
  • 2 adet salatalık
  • 2 adet soğan
  • Yarım demet maydanoz
  • Yarım demet semizotu
  • 4 sap nane
  • 2 tatlı kaşığı nar pekmezi
  • 3 adet yeşil sivri biber

Bostana salatası tarifiHazırlanışı

Bostana salatası tarifi gerçekleştirmek amacıyla bir an önce domatesler sıcak su dolu bir kaba konulur. Böylece 5 dakika bekletilen domateslerin kabukları soyulur. Sonra derince ve genişçe bir kaba aktarılan domateslerin üzerine tüm sıvı malzemeler belirlenmiş miktar kadar temin edilip, aktarılır. Malzeme listesindeki diğer tüm katı malzemeler önce bol soğuk suyla yıkanır ve sonrasında ince olmak koşuluyla doğranır. Doğranan malzemeler domates kabına ilave edilir. Hepsi iyice karıştırılır.

Servis

Koyu renk ağzı geniş ama kısa boylu cam kaseler tercih edilir. Bostana salatası yapılışı hazırlığının sonucundaki karışım bu kaba aktarılır. Kase yanına gümüş yemek kaşığı konulur. Kasenin sol köşesine birer adet olmak üzere katlanarak kare haline getirilmiş olan kase ile tamamlayıcı veya aynı renkteki peçetelerden ikişer adet konur.Sunumda, misafirlerin algısını olumlu yönde yönetmeye katkı sağlamak amacı ile mutlaka yemek masasına iki davetli başına en az bir mumluk koymalısınız. Farklı mumluk modelleri için https://www.ews.com.tr/cati-mumluk adresine göz atabilirsiniz.

Çatı mumluk
Çatı mumluk

Püf noktalar

Bostana salatası nasıl yapılır sorusuna çok yardımcı olacak diğer bir cevap işin sırlarına değinir. Domateslerin dağılma olasılığının fazlalığından dolayı sudan çıkarılma süresine çok dikkat etmelisiniz yani önerilen süreyi asla aşmamalısınız. Sunumda birkaç peçete kullanımı önerilir. Sunuma hazırlık aşamanızda yeterli vaktiniz yoksa ve domatesleriniz yeterince yumuşamadı ise, üç veya dört tatlı kaşığı zeytin yağını salataya ilave etmeniz önerilir. Böylece hazırlık aşamasından sunumun gerçekleşme zamanına kadar geçen sürede domateslerin yeteri kadar gevşemesi ve salatanın olması gereken kıvamı almasına zemin hazırlamış olursunuz.

Bostana salatası nasıl yapılır?
Bostana salatası nasıl yapılır?

Faydalar

Ödem mekanizmasının etkin çalışmasını kontrol altına alarak fazla su tutulumunu azaltması sonucu atılımı kolaylaştırır. Katı ve posalı lif içeriği besinleri barındırması dolayısıyla sindirimi kolaylaştırır ve ishali tedavi edici olarak tüketimi önerilir. Günlük E Vitamini ihtiyacının %80 ini karşılar. Fazla miktardaki kollajen madde içeriği sayesinde cilt sıkılığı ve nemliliğini sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here